Küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Laminaadid valmistatakse väga tugevast materjalist ning kestavad kauem kui meie ise.

Kontrollida tuleb iga 6 kuu järel hambaarsti juures. Samuti on tähtis igapäevane hool -pehme hambahari ja hambaniit, mille kasutamise saab arst vajadusel ette näidata.

Laminaatide vahetuse vajadus võib tekkida juhul kui vanusega igemed taanduvad ja servad muutuvad nähtavaks oma hamba erineva värvi tõttu. Musti servi ei teki. Laminaadid kinnitatakse hamba värvi komposiitmaterjali ja spetsiaalse väga tugeva sidusega liimaine ehk “bonding” ainega.

Ei või. Hambaauk võib tekkida laminaadi all oleva hamba sisse. Tähtis on see varakult avastada ja parandada. Sellepärast on soovituslik kontroll kord poole aasta jooksul nagu tavalistel hammastelgi.

Õigesti paigaldatud laminaat lahti ei tule kuna side hamba ja laminaadi vahel on väga tugev. Oht tekib kui tagahambad aastatega kuluvad või on puuduvad. Tagumiste purihammaste puudumise langeb ebaloomulikult suur koormus esihammaste servadele ning ülekoormus toidu mälumisel võib murda lahti laminaadi või isegi murda laminaadi koos oma hambaga. Kui nii juhtub, saab olukorra parandada tihvtpanuse ja krooniga. Kroon valmistatakse laminaadiga sarnasest materjalist ja on hambareas laminaatide vahel sobiv nii kujult kui värvi poolest.

Muidugi tuleb kindlasti taastada tagahambad, et mälumisjõud oleks tasakaalustatud.

Tervel täiskasvanul hammaste valgendamine kahjulik pole.

Valgendust ei soovitata teha raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Patsiendid, kel hammastes palju täidiseid, peaksid arvestama, et täidised ei lähe valgendades valgemaks,kuid need võib hiljem asendada heledamat tooni täidistega.

Patsiendid,kelle hambaemailis on mõrasid, täppe ja fluoroosilaike, peaksid arvestama,et vahetult pärast valgendamist võivad need struktuurimuutused olla rohkem märgatavad. Sellised patsiendid ei ole parimad kandidaadid valgendusele kuna nad tõenäoliselt ei saa soovitud ühtlaselt valget tulemust. Seetöttu võiksid nad pigem kaaluda teisi variante valge naeratuse saamiseks(sh. kroonid,laminaadid).

Pärast valgendamist on tulemuse säilitamiseks oluline järgida dieeti. 48 tundi mitte tarbida värvilisi toiduaineid ja jooke. Vältida suitsetamist!

Kui hamba keskel on kulunud täidis, siis toidu hammustamisel ja närimisel langeb liiga suur koormus oma hamba servadele.Ülekoormatud hambaservad kipuvad murduma.Kui murd on sügav,siis vöib selline õnnetus lõppeda kas kogu hamba või hambajuure eemaldamisega kuna hammast sügavale juurte vahele läbivat mõra enam parandada pole võimalik.

Seepärast soovitame ennetada olukorda, kus hammas patsiendi sönul “lihtsalt läks pooleks”.

Asendage kulunud täidised isegi siis kui nähtavat hambaauku plommi kõrval pole. Arst oskab jälgida normaalset hambumust. Ülekoormuse korral(hammaste krigistamie, stressimomentidel hammaste äkiline kokkusurumine) on vöimalik tellida ka spetsiaalne öhuke hambakaitse.

Pärast pikka vaheaega oleks esimene soovitus professionaalne hambapuhastus: hambakivieemaldus “AirFlow”-meetodil ja vajadusel lisaks ka ultraheliskeileriga ning seejärel kulunud ja tumenenud hambatäidiste asendamine uutega. Täpset diagnoosi ja ravi planeerimist abistab röntgen-panoraamülesvöte hammastest, millel on nähtav ka hambajuurte ja lõualuu seisund. Pikaajalised kroonilised põletikukolded lõualuus ei pruugi anda mingit valuaistingut aastakümneid, kuid on samal ajal tõsiseks ohuks üldtervislikule seisundile. Infektsioonikolle hambajuure all soodustab südame ja neeruhaiguste teket.

Järelmaksu võimalust aitab teostada Kreditex